سوالات و درخواست های مرتبط با:آموزش نرم افزار های معماری

ارش ايراني

عضو جدید
سلام دوست عزيز

مي بخشيد من چند وقتي گرفتار يك پرو‍ژه هستم
به محض اينكه يه كم سرم خلوت شد حتما اينكار رو مي كنم

ارش ايراني

عضو جدید
ارشيكد

ارشيكد

با سلام خدمت دوستان
لازمه كه درمود ارشيكد يه توضيحاتي بدم
ارشيكد يه برنامه فوق العاده براي معماريه كه داراي قابليتهاي بسيار زياديه و مزيتهاي زيادي نسبت به بقيه برنامه هاي موجود داره ميشخ گفت كه اين برنامه قدرتمند جزء بهترين برنامه هاي نوشته شده براي معماريه
از مزيتهاي اين برنامه نمايش سه بعدي همزمان با متريال است كه تقريبا تو بقيه برنامه ها حتي مكس به چشم نمي خوره يا اگه هم وجود داشته باشه سرعت كار رو بسيار پائين مياره كه اين موضوع توي ارشيكد كاملا حل شده سرعت گرفتن رندر هم بسيار بالاتر از بقيه برنامه هست و اين كه براي داشتن ابجكتهاي مورد استفاده نيازي به ساختن اونها نيست و اينكه به صورت مستقيم مي تونيم فايلها رو از برنامه هاي ديگه مثل اتوكد وارد برنامه كنيم
و حتي شما براي سه بعدي كردن ديوارها و .. احتيج به اكسترود كردن نداريد چون مستقيما به حالت سه بعدي در مياد و شما فقط ارتفاع رو تنظيم مي كنيد
((( حالا اگه دوست داشتين ارشيكد ياد بگيريد نظر بدبد ))
به اميد موفقيت شما دوستان
آرش
arash.islami@gmail.com

zarnaz_a

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
آرش خان اگه یادمون بدین که خیلی ممنون میشیم.

rahajo0on

عضو جدید
کاربر ممتاز
دستون درد نکنه واقعا ممنون جناب کدخدا و آرش عزیز

ممنون باز اگه تونستین و وکارتون تموم شد یه نمونه کارم بزارین ممنون میشم(البته با روشش بی زحمت)

یه دنیا ممنون

JMSBeta

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
با سلام خدمت دوستان
لازمه كه درمود ارشيكد يه توضيحاتي بدم
ارشيكد يه برنامه فوق العاده براي معماريه كه داراي قابليتهاي بسيار زياديه و مزيتهاي زيادي نسبت به بقيه برنامه هاي موجود داره ميشخ گفت كه اين برنامه قدرتمند جزء بهترين برنامه هاي نوشته شده براي معماريه
از مزيتهاي اين برنامه نمايش سه بعدي همزمان با متريال است كه تقريبا تو بقيه برنامه ها حتي مكس به چشم نمي خوره يا اگه هم وجود داشته باشه سرعت كار رو بسيار پائين مياره كه اين موضوع توي ارشيكد كاملا حل شده سرعت گرفتن رندر هم بسيار بالاتر از بقيه برنامه هست و اين كه براي داشتن ابجكتهاي مورد استفاده نيازي به ساختن اونها نيست و اينكه به صورت مستقيم مي تونيم فايلها رو از برنامه هاي ديگه مثل اتوكد وارد برنامه كنيم
و حتي شما براي سه بعدي كردن ديوارها و .. احتيج به اكسترود كردن نداريد چون مستقيما به حالت سه بعدي در مياد و شما فقط ارتفاع رو تنظيم مي كنيد

آرش خان اگه یادمون بدین که خیلی ممنون میشیم.

"ارش ايراني" و "zarnaz_a" عزیز قبلا تاپیکی برای آموزش آرشیکد ایجاد شده

اینم آدرسش :

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php?t=45014

aair

عضو جدید
سلام دوستان یک مشکل:
من هر کاری می کنم هنگام اندازه گذاری در اتوکد نقطه به صورت ویرگول نشان داده میشه!! مشکل از کجا می تونه باشه؟ این عکس را ببینید:

ممنون دوستان

Parisa R

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان یک مشکل:
من هر کاری می کنم هنگام اندازه گذاری در اتوکد نقطه به صورت ویرگول نشان داده میشه!! مشکل از کجا می تونه باشه؟ این عکس را ببینید:

ممنون دوستان

اندازه گذاریت رو select کن بعد properties رو بزن یه پنجره باز میشه با نوارابزار سمت چپش بیار صفحه رو پایین ، گزینه ی دو تا مونده به آخر نوشته primary units بازش کن اولین گزینه نوشته decimal separator توی اون به جای کاما هر چی بزاری همون میاد!
موفق باشی!

• Like
واکنش ها: aair

rahajo0on

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام خدمت دوستای عزیزم من یه مشکل که دارم وقتی می خوام نقشه ایی رو به صورت pdfدر بیارم

تا ببرم فتوشاب نمی دونم ایراد میگیره و باز نمی کنه از یکی از دوستان پرسیدم.گفت باید تو اتوکد بری یه

جایی یه گزینه هست تیک بزنی تا همه ی خطوط رو به عکس تبدیل کنه ولی من نتونستم اون گزینه رو پیدا

کنم کسی می دونه باید چیکار کنم:cry:

کدخدا

مدیر بازنشسته
سلام خدمت دوستای عزیزم من یه مشکل که دارم وقتی می خوام نقشه ایی رو به صورت pdfدر بیارم

تا ببرم فتوشاب نمی دونم ایراد میگیره و باز نمی کنه از یکی از دوستان پرسیدم.گفت باید تو اتوکد بری یه

جایی یه گزینه هست تیک بزنی تا همه ی خطوط رو به عکس تبدیل کنه ولی من نتونستم اون گزینه رو پیدا

کنم کسی می دونه باید چیکار کنم:cry:
اگه ایرادشو گذاشته بودی دقیق تر می گفتم ولی حالام اشکال نداره چند تا چیز رو چک کن.
اول از همه ببین نسخه adobe acrobat reader نسخه professional هست یا نه.
دوم اینکه توی لیست پرینتر هات نگاه کن (نسخه 2007 به بالا )یه گزینه داره به اسم dwg to pdf با اونم امتحان کن ببین بازم مشکل داری.
من از گزینه خاصی استفاده نکردم تاحالا ولی به مشکلی هم بر نخوردم ولی بازم مشکل داشتی بگو یه آموزش تصویری بذارم برات.
راستی اینم بگم acrobat reader دوباره نصب کن شاید جواب داد.

کدخدا

مدیر بازنشسته
سلام دوستان یک مشکل:

ممنون دوستان
dimension style رو باز کن از تب primary units ->decimal separator هر کدوم رو خاستی انتخاب کن .
برا آوردن dimension style می تونی از d و کلید enter استفاده کنی

sheinis

عضو جدید
دوستای عزیز کسی می دونه چه جوری می شه یه پلات اماده تهیه کرد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟من دیدم کنار model در زیر صفحه کد یه گزینه به اسمه مثلا پلات میسازن و هر تغییری که تو نقشه میدن اونجا به صورت اسلاید های مختلف اماده پرینت هست.........توضیحاتم خوب نبود:redface:

کدخدا

مدیر بازنشسته
دوستای عزیز کسی می دونه چه جوری می شه یه پلات اماده تهیه کرد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟من دیدم کنار model در زیر صفحه کد یه گزینه به اسمه مثلا پلات میسازن و هر تغییری که تو نقشه میدن اونجا به صورت اسلاید های مختلف اماده پرینت هست.........توضیحاتم خوب نبود:redface:
بهش می گن layout. خیلی راحت روش کلیک کن بعد اون پایین کنار snap, lwt,osnap , .... یه tab اضافه می شه به اسم paper الان تمام دستور های کد رو می تونی استفاده کنی برا شیت بندی کارت در واقع مثل صفحه کاغذ می مونه .یه سری چیزای دیگه هم داره که با نوار ابزار viewport انجام میشه .
این یه توضیح کلی ،بذار دقیق ترشو تا آخر هفته آماده کنم بذارم الان یکم گیرم.

sahar.arch

عضو جدید
help

help

سلام ، سوالتونو بپورسین ، خوشحال میشم اگه بتونم جواب بدم

سلام . می شه منو راهنمایی کنید که چجوری میتو نم پروزمو که جدا جدا با archi cad درست کردمو واسه ی پلات گرفتن روی مقوای 100 * 70 کنار هم بچینمشون ؟:que:

ba tashakkor

ارسن

عضو جدید
import نمیشه

import نمیشه

سلام ، سوالتونو بپورسین ، خوشحال میشم اگه بتونم جواب بدم
سلام
من میخواهم چند تا مبل از فایل اتوکد ایمپورت کنم اما چندتاشون ایمپورت نمیشن اونهای هم میشن یه قسمتشون ناقصه میتونن کمکم کنین
the error code reported is e bed dwg header

کدخدا

مدیر بازنشسته
سلام
من میخواهم چند تا مبل از فایل اتوکد ایمپورت کنم اما چندتاشون ایمپورت نمیشن اونهای هم میشن یه قسمتشون ناقصه میتونن کمکم کنین
the error code reported is e bed dwg header
ببخشید شما از کد به مکس import می کنی که این مشکلا رو داری؟

sheinis

عضو جدید
سلام ....کمک فوری.................من فردا باید یه پروزه تحویل بدم ولی وقتی زوم می کنم موس رو صفحه حرکت نمی کنه............یه نفر کمکم کنه:cry:

reza556182

عضو جدید
سلام ....کمک فوری.................من فردا باید یه پروزه تحویل بدم ولی وقتی زوم می کنم موس رو صفحه حرکت نمی کنه............یه نفر کمکم کنه:cry:
با سلام
هر وقت اینجوری میشه یک بار Zoom/Extend رو اجرا کن (کلید میانبر z و سپس e). شاید درست شه.

sheinis

عضو جدید
با سلام
هر وقت اینجوری میشه یک بار Zoom/Extend رو اجرا کن (کلید میانبر z و سپس e). شاید درست شه.
سلام عزیزم ..ممنون f9 زدم درست شد ...نمی دو نم چراااااااااااااااااا.........................ولی الان یه مشکل دارم کارمو save کردم کارم باز نمی شه یعنی وقتی روش کلیک می کنم تو اطلاعاتش کارو نشون می ده ولی وقتی باز می شه هیچی تو صفحه نیست با زوم و ....درست نشد rename هم کردم نشد کلی هم روش کار کرده بودم:cry::cry:

کدخدا

مدیر بازنشسته
سلام عزیزم ..ممنون f9 زدم درست شد ...نمی دو نم چراااااااااااااااااا.........................ولی الان یه مشکل دارم کارمو save کردم کارم باز نمی شه یعنی وقتی روش کلیک می کنم تو اطلاعاتش کارو نشون می ده ولی وقتی باز می شه هیچی تو صفحه نیست با زوم و ....درست نشد rename هم کردم نشد کلی هم روش کار کرده بودم:cry::cry:
برو به اینجایی که می گم.بعضی وقتا اینجوری می شه.(drive windows)
ر c:\document and setting\(username)\local setting\temp بگرد دنبال اسم فایلت پسوندش مهم نیست از توی پنجره سمت راست detail بگر آخریشو پیدا کن پیدا کردی rename کن با پسوند dwg .
چند تا توضیح:
1-local setting مخفیه اول باید از folder option ،show hidden files رو تیک بزنی.
2-توی همون folder option یه گزینه هست به اسم hide extension for known file type اونو تیکشو بر دار.
بازم مشکل داشتی بگو.

sheinis

عضو جدید
برو به اینجایی که می گم.بعضی وقتا اینجوری می شه.(drive windows)​

ر c:\document and setting\(username)\local setting\temp بگرد دنبال اسم فایلت پسوندش مهم نیست از توی پنجره سمت راست detail بگر آخریشو پیدا کن پیدا کردی rename کن با پسوند dwg .
چند تا توضیح:
1-local setting مخفیه اول باید از folder option ،show hidden files رو تیک بزنی.
2-توی همون folder option یه گزینه هست به اسم hide extension for known file type اونو تیکشو بر دار.
بازم مشکل داشتی بگو.
سلام. من folder option رو از کجا پیدا کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟

rahajo0on

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها من تازه ویندوزمو عوض کردم وقتی خواستم اتوکد بزنم این ایرور رو میده direct x9هم نصب کردم

ولی دوباره این ایرور رو میده بنظرتون چیکار کنم؟

http://i36.tinypic.com/35chcfn.jpg

کدخدا

مدیر بازنشسته
بچه ها من تازه ویندوزمو عوض کردم وقتی خواستم اتوکد بزنم این ایرور رو میده direct x9هم نصب کردم

ولی دوباره این ایرور رو میده بنظرتون چیکار کنم؟

نسخه کدت کامل نیست ولی درایور گرافیکتو نصب کن بعد دوباره امتحان کن .net framework رو هم چک کن ببین نصب باشه.ولی error که من دیدم به گرافیکت ربط داره.

کدخدا

مدیر بازنشسته
خب راجب به lay out یه مختصری قبلا توضیح دادم حالا سعی می کنم کاملش کنم.
layout کلا یه چیزی شبیه کاغذه
خب یه کم سخت تر شد.بعد از باز کردن کد و کلیک بر روی layout تصویر به صفحه کاغذی که به صورت پیش فرض تنظیم شده است و بعد در قسمت پلات تنظیمات آن قابل دسترسی است تبدیل می شود.
از قسمت پایین صفحه همون نزدیک lwt,osnap,snap,... یه ایکون کوچولو هست که اگه روش کلیک کنین صفحه به حالت model میره.
روی toolbar کلیک راست کنین و از منوی باز شده view port رو انتخاب کنین تا باز شه .
Untitled-1.jpg - GmailUntitled-1.jpg - GmailUntitled-1.jpg - Gmail
حالا شرو کنین با ابزارای ترسیم معمولی مثل rectangle , line , circle , text و از قبیل اینها شیت بندی کارتون رو انجام بدین فقط یادتون نره به جای دید های مختلفی(پلان و نما و پرسپکتیو )که می خواین توی شیت باشه یه rectangle یا circle یا هر شکل دیگه ای بکشین.حالا وقتشه که جایه این شکلا رو با دیدهایی ک می خواین عوض کنین.
از جعبه ابزار viewport vروی دکمه convert object to view port کلیک کنین و بعد روی همون مستطیل یا دایره ای برای محل قرارگیری پلان یا نماتون در نظر گرفتین کلیک کنین.خود به خود کارتون توی کادر مورد نظر قرار می گیره.
اگه فهمش سخته شرمنده تقصیر از من نیست عکسا رو نتونستم بذارم.
file:///C:/Users/omid/Desktop/Untitled-1.jpgfile:///C:/Users/omid/Desktop/Untitled-1.jpg
file:///C:/Users/omid/Desktop/Untitled-1.jpgfile:///C:/Users/omid/Desktop/Untitled-1.jpg

rahajo0on

عضو جدید
کاربر ممتاز
آقای کدخدا این کد رو تو ویندوز قبلیم زدم کار کرد الان که ویندوزمو عوض کردم این ایرور رو میده.

مگه کارت گرافیکی رو ویندوز نصب نمیشه من همیشه بعد ویندوز فقط مودم و کرات صوتی رو نصب می کنم

کدخدا

مدیر بازنشسته
آقای کدخدا این کد رو تو ویندوز قبلیم زدم کار کرد الان که ویندوزمو عوض کردم این ایرور رو میده.

مگه کارت گرافیکی رو ویندوز نصب نمیشه من همیشه بعد ویندوز فقط مودم و کرات صوتی رو نصب می کنم

این مشکلی که من دیدم error که داده بود رو چند جای دیگه هم چک کردم به کارت گرافیکت ربط داره این کارا رو بکن شاید نتیجه بده اول برو تو control panel->display->setting ببین گرافیکت نصب شده یا نه . اگه نصب بود از start ->run تایپ کن dxdiag ورژن direct x رو چک کن ببین 9c باشه. اگه همه اینا رو چک کردی و درست بود دیگه عقلم به جایی قد نمیده. یه چیز دیگه اگهاینا جواب نداد بگو این error رو کی بهت می ده . ان شاالله حل میشه.

rahajo0on

عضو جدید
کاربر ممتاز
همه ی گفته هاتونو چک کردم نصبه .

من سی دی رو نصب می کنم یوزر نیم و این جور چیزها رو وارد می کنم تا شروع به نصب میکنه بعد تقریبا

یه ذره که نصب شد این ایرور رو میده:cry:

بالا