سوالات و درخواست های مرتبط با:آموزش نرم افزار های معماری

maysam_k

عضو جدید
پلاگین رندر اسکچ آپ

پلاگین رندر اسکچ آپ

سلام میدونین پلاگین های رندر برای اسکچ آپ چیه؟ لینک دانلودش کجاس؟

sheinis

عضو جدید
سلام دوستا.من 2 تا سوال داشتم اولیش اینه که من شنیدم تو اتوکد بعد از کشیدن یه ساختمان با اسانسور میشه کاری کرد که اسانسور حرکت کنه یا یه توپ از روی یه سطح شیبدار با سرعت ثابت سر بخوره کسی بلده چجوری میشه انجام داد؟؟؟؟؟؟؟دومیش اینه که بعضی موقع ها تو کد با کلیک کردن یه نقطه هایی شبیه +ظاهر میشه هر کاری که می کنی این نقطه ها هم میان باید چیکارشون کنم؟؟؟؟؟؟:sweatdrop:ببخشید سوالام زیاد بودا

style

عضو جدید
سلام به همه دوستای عزیزم
چرا هیشکی جواب سوالم رو نداد
حتی این شکلکا هم فعال نمیشن تا اشکامو ببینین

reza556182

عضو جدید
... بعضی موقع ها تو کد با کلیک کردن یه نقطه هایی شبیه +ظاهر میشه هر کاری که می کنی این نقطه ها هم میان باید چیکارشون کنم؟؟؟؟؟؟:sweatdrop:ببخشید سوالام زیاد بودا
با سلام
دستور Blipmode رو تایپ کن و گزینه Off رو انتخاب کن. درست میشه.

sheinis

عضو جدید
سلام به همه دوستای عزیزم
چرا هیشکی جواب سوالم رو نداد
حتی این شکلکا هم فعال نمیشن تا اشکامو ببینین
سلام.غصه نخور به محض اینکه کسی جوابتو بدونه میگه من سوالتو خوندم ولی جوابشو نمی دونستم :cry: حتما قدیمی ها که بیان جوابتو می دن.;)

memar-86

عضو جدید
سلام
مي خواستم بدونم چطور ميشه background مربوط به رندر اتوكدو از رنگ سياه به هر رنگ دلخواه ويا عكس دلخواه خودم در بيارم

کدخدا

مدیر بازنشسته
سلام دوستا.من 2 تا سوال داشتم اولیش اینه که من شنیدم تو اتوکد بعد از کشیدن یه ساختمان با اسانسور میشه کاری کرد که اسانسور حرکت کنه یا یه توپ از روی یه سطح شیبدار با سرعت ثابت سر بخوره کسی بلده چجوری میشه انجام داد؟؟؟؟؟؟؟دومیش اینه که بعضی موقع ها تو کد با کلیک کردن یه نقطه هایی شبیه +ظاهر میشه هر کاری که می کنی این نقطه ها هم میان باید چیکارشون کنم؟؟؟؟؟؟:sweatdrop:ببخشید سوالام زیاد بودا
این سوالی که پرسیدی منو به شک انداخت که تا حالا با یه نرم افزار دیگه کار می کردم.
ولی حالا جواب تا اونجایی که می دونم با کد این کارا رو نمی شه کرد ولی یه نرم افزار جدید autodesk revit architechture هست که فکر می کنم ازین کارام می کنه.

reza556182

عضو جدید
ببخشيد چرا فونت فارسي تو كد برعكس نوشته ميشه و تصحيح نميشه
با سلام
اين وضعيت در دو حالت اتفاق مي افته:
1- Windows شما فارسي رو ساپورت نميكنه. در اين صورت تايپ مستقيم كد (يعني بدون اسنفاده از برنامه كمكي ليسپ يا نرم افزارهاي جانبي) اين مشكل رو ايجاد مي كنه.
2- موقع ويرايش فونتهايي كه با ليسپهايي چون Kateb و Farsi نوشته شده اند، اگر از ليسپ مخصوص استفاده نشود و مستقيما درون فايل ويرايش شود فونتها به هم مي ريزد.
براي رفع اين عيب بهتره از ليسپها استفاده بشه (كه البته تنوع فونت كمي داره) يا از فارسي نويسهايي چون مريم استفاده بشه و بعد از تايپ، متن درون اتوكد Paste شود (با استفاده از ابزار فونت).​

کدخدا

مدیر بازنشسته
ببخشيد چرا فونت فارسي تو كد برعكس نوشته ميشه و تصحيح نميشه
فکر می کنم شما داری با kateb می نویسی.
اگه منظورت اینه:
فبل از نوشتن این کارو انجام بده.
stرو بزن تو پنجره ای که باز شد backwards رو تیک بزن.
بعد از تایپ یه دونه enter بزن
دیگه نباید مشکل داشته باشه.

sheinis

عضو جدید
این سوالی که پرسیدی منو به شک انداخت که تا حالا با یه نرم افزار دیگه کار می کردم.
ولی حالا جواب تا اونجایی که می دونم با کد این کارا رو نمی شه کرد ولی یه نرم افزار جدید autodesk revit architechture هست که فکر می کنم ازین کارام می کنه.
سلام .ممنونم از جوابتون.من باز پرس و جو می کنم این حرفو استاد کد دوبعدیم گفت سعی می کنم بهش ایمیل بدمو ازش بپرسم (البته گفت تو برنامه نویسی کد اینکار انجام میشه);)

sheinis

عضو جدید
دوستان اگه تو پرینت بخوای کادر با کاغذ 1 سانت فاصله داشته باشی باید چیکار کنی(البته کار هم متریک باشه)ممنون:confused:

کدخدا

مدیر بازنشسته
دوستان اگه تو پرینت بخوای کادر با کاغذ 1 سانت فاصله داشته باشی باید چیکار کنی(البته کار هم متریک باشه)ممنون:confused:
2تا مستطیل بکش یکی اندازه کاغذ یکی یک سنت کوچیکتر بذار دوره کارت(یادت نره مستطیلام به مقیاس کارت باشه)بعدش تو پرینت window رو مستطیل بیرونی بگیر.
البته مقیاساش یادت نره.
مثلا اگه 1:1 داری ترسیم می کنی (هر یه مترو یک می زنی)و می خوای رویه کاغذ A4 با مقیاس 1:100 پرینت کنی ابعاد کاغذ رو 21.0*29.7
میزنی بعدم یه واحد می آی داخل offset میکنی

jey_jey

عضو جدید
سلام ، سوالتونو بپورسین ، خوشحال میشم اگه بتونم جواب بدم

سلام اگر می تونستین یه تاپیک برای آموزش وی ری مکس هم می گذاشتن فکر کنم استقبال خوبی بشه چون به قول شما سرعتش بیشتر از وی ری su هست .ممنون;)

farid-b

عضو جدید
آقا خیلی حال کردم شما اولین نفری هستی که میبینم Vray و Mentalray رو بلده کار کنه! ;)
منم می تونم فقط مشکل اینه که توی animation نمیشه ازش استفاده کرد، سیستم کم میاره... :confused:

aair

عضو جدید
یک مسئله ای در اتوکد برام پیش اومده که نتونستم اصلاحش کنم:

سلام دوستان
مشکل اینه که : می خوام نقشه ای که توی اتوکد با اندازه سانتی متر کشیده شده رو ( البته اینو می دونم که میشه با جانمایی ها و مقیاس اونو به چاپ رسوند) حالا می خواستم تمام اندازه گذاری ها را به متر نغییر بدم مثلا اندازه ای که توی اندازه گیری با 2500 نشون داده میشه به صورت 25 نشون داده بشه .
مشکل فقط اندازه هست نه خود شکل ، اون اندازه را چجوری اصلاحش کنم - اگه قرار باشه که اندازه ها را پاک کنم و بعد اونو اندازه گیری کنم باز هم مشکلی نیست فقط اصلاح بشه؟
یا علی و ممنون

nino

مدیر بازنشسته
سلام دوستان
مشکل اینه که : می خوام نقشه ای که توی اتوکد با اندازه سانتی متر کشیده شده رو ( البته اینو می دونم که میشه با جانمایی ها و مقیاس اونو به چاپ رسوند) حالا می خواستم تمام اندازه گذاری ها را به متر نغییر بدم مثلا اندازه ای که توی اندازه گیری با 2500 نشون داده میشه به صورت 25 نشون داده بشه .
مشکل فقط اندازه هست نه خود شکل ، اون اندازه را چجوری اصلاحش کنم - اگه قرار باشه که اندازه ها را پاک کنم و بعد اونو اندازه گیری کنم باز هم مشکلی نیست فقط اصلاح بشه؟
یا علی و ممنون

عزیزم میری تو dimention style تو قسمت modify بعد تو قسمت primary unit -----> measure scale----->scale factor بعد عدد 1 رو میکنی 01/0 اینطوری درست میشه
عکس زیر هم نگاه کن کمک میکنه ;)

پیوست ها

• unit.jpg
    unit.jpg
    67.9 کیلوبایت · بازدیدها: 0

Parisa R

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دستور scale

دستور scale

سلام دوستان
یا علی و ممنون

میتونی با دستور scale این کار رو بکنی، کافیه کل نقشه رو select کنی بعد یه نقطه ا زش انتخایب کنی ، بعد scale factor رو که خواست 0.01 رو تایپ کن درست میشه!
موفق باشی دوست من!:w40:

• Like
واکنش ها: aair

ahle_dele

کاربر فعال
:gol:دوست عزیز سلام و خسته نباشی
میتوانی dd edit را تایپ کرده و روی نقشه عدد را عوض کنی و یا اینکه با اکسپلود که کار شکستن را برعهده دارد آن را از هم جدا کنی و عدد مورد نظر را تغییر بدهی

• Like
واکنش ها: aair

ارش ايراني

عضو جدید
HELP FOR UUUU

HELP FOR UUUU

با سلام
من ارش هستم تازه وارد سايت شما كه الان ديگه سايت خودمونه ( ببخشيد زود پسر خاله شدم ) اما اگه توي زمينه اتوكد - ارشيكد و فتوشاپ احتياج به كمك داشتين بگين اگه بتونم حتما كمك مي كنم
ضمنا پيشنهاد مي كنم به شما كه معماري خوندي يا مي خوني حتما ارشيكد رو ياد بگيريد

ارش ايراني

عضو جدید
سلام

سلام

با سلام
من ارش هستم عضو تازه وارد سايت
اگه كسي دوست داشته باشه مي تونم تو زمينه اتوكد - آرشيكد و فتوشاپ كمك كنم
(( البته اگه بتونم ))
ضمنابه همه كساني كه معماري خوندن يا مي خونن پيشنهاد مي كنم حتما ارشيكد ياد بگيرن برنامه فوق العاده ايه

rahajo0on

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام آرش عزیز

خوش اومدی به سایت و سایت خوبی رو برا عضویت انتخاب کردی.;)

اولین سوالو من دارم که کمکم کنی یه دنیا ممنون میشم.

من با استفاده از سایت و سی دی تا حدودی فتوشابو یاد گرفتم وقتی می خوام از اتوکد پلان و نما و ...

بیارم مقیاس هر کدوم مختلف میاد یکی بزرگ یکی کوچیک .

نمی دونم چیکار کنم تا مشکلم حل بشه.

و یه در خواست دیگه ازتون دارم میشه یه نمونه ساختن پوستر با فتوشاب یاد بدین و از پلان و نما و ..

استفاده کنید تا روند کار دست ما مبتدی ها بیاد:redface:

کدخدا

مدیر بازنشسته
سلام آرش عزیز

خوش اومدی به سایت و سایت خوبی رو برا عضویت انتخاب کردی.;)

اولین سوالو من دارم که کمکم کنی یه دنیا ممنون میشم.

من با استفاده از سایت و سی دی تا حدودی فتوشابو یاد گرفتم وقتی می خوام از اتوکد پلان و نما و ...

بیارم مقیاس هر کدوم مختلف میاد یکی بزرگ یکی کوچیک .

نمی دونم چیکار کنم تا مشکلم حل بشه.

و یه در خواست دیگه ازتون دارم میشه یه نمونه ساختن پوستر با فتوشاب یاد بدین و از پلان و نما و ..

استفاده کنید تا روند کار دست ما مبتدی ها بیاد:redface:
شما یه کار کن با اگه با dwg to pdf کار کنی یا adobe (اینایی که گفتم رو می تونی تویه پرینتر تغییر بدی بدم مقیاس بده و پرینت کن . حالا یه فایل pdf داری تویه فتوشاپ که import می کنی دقت کن resolution rرو چند انتخاب می کنی (300 کافیه)حالام یه فایل new باز کن با همون resolution (اگه resolution یکی نباشه مقیاس به هم می ریزه)تک تک پلان و برش و نما و .... همین کارو بکن . دیگه مشکلی فکر نمی کنم داشته باشی.

ارش ايراني

عضو جدید
با سلام خدمت دوست عزيز
1- روشي كه شما براي بردن ابجكتهاي اتوكد داريد به احتمال زياد درست نيست
2- شما بايد فايلتون رو PDF كنيد به اين صورت كه مثل اينكه مي خواهيد فايلتون رو پلات كنيد و لي بجاي انتخاب پلاتر يا پرينتر گزينه DWG TO PDF رو انتخاب ميكنيد و تمام مراحل پلات رو انجام مي ديد حالا شما فايلتون رو پلات كنيد يعني گزينه OK رو بزنيد يه پنجره براي شما بار مي شه كه از شما يه مسير SAVE مي خواد فايلتون رو يه جا ذخيره كنيد بهد بريد توي فتوشاپ بازش كنيد (((( نكته ))) شما ميتونيت DPI فايلتون رو تو اتوكد تنظيم كنيد اما اگه اين كار رو انجام نداديد با توجه داشته باشيد كه DPI پيشفرض 72 است و شما بايد براي تنظيم كاغذتون توي محيط فتوشاپ حتما DPI 72 رو انتخاب كنيد به اين صورت شما فيلتون رو بامقياس توي محيط فتوشاپ داريد (( نكته 2)) براي پرينت گرفتن توي محيط فتوشاپ نبايد كاغذتون رو FIT TO PAGE كنيد چون بازم موقع پلات از مقياس خارج مي شه
اميد وارم كه تونسته باشم كمك كنم
با تشكر
آرش

بالا