سوالات و درخواست های مرتبط با:آموزش نرم افزار های معماری

Tranquility

عضو جدید
اینی که می گی دستور quick select یا qselect هست که از کلیک راست توی صفحه اصلی قابل دسترسه.

نه..quick select نبود....جزئی تر و دقیق تر بود...وقتی هم که یک گزینه رو انتخاب می کردیم و p میزدیم(یعنی previous) همه آیتم ها با اون ویژگیها رو انتخاب می کرد..

کدخدا

مدیر بازنشسته
نه..quick select نبود....جزئی تر و دقیق تر بود...وقتی هم که یک گزینه رو انتخاب می کردیم و p میزدیم(یعنی previous) همه آیتم ها با اون ویژگیها رو انتخاب می کرد..
آخه اینی که گفتم هم جزئی هم دقیق کلی تنظیمات داره previous هم چیزیه که تمام دستورای کد داره ولی به هر حال اگه چیز جدیدی یافتم می گم

sahar.m62

عضو جدید
انیمیشن

انیمیشن

در مورد آموزش انیمیشن در max سوال داشتم(البته در حد خیلی مبتدی هم کارم پیش میره) من با max طراحی داخلی میکنم .میخوام دوربین داخل اتاق ها حرکت کنه و در ها باز بشن و ... اگه کمکم کنید ممنون میشم.

sahar.m62

عضو جدید
انیمیشن

انیمیشن

در مورد انیمیشن در maxسوال داشتم.البته در حد خیلی مبتدی.من کار طراحی داخلی میکنم میخوام دوربین داخل اتاق ها بچرخه و در ها باز بشن و ... میشه کمکم کنید؟ ممنون میشم

zimens

عضو جدید
سلام ، سوالتونو بپورسین ، خوشحال میشم اگه بتونم جواب بدم
سلام:smile:من دانشجوی ترم یک هستم:(امیدوارم لطف کنید و کمکم کنید:gol:استاد کارگاه مصالح ما گفته باید یه سلول رو بسازیم وبا اون یه ترکیب بسازیم من واقعا موندم چی کار بکنم:confused:کمکم کنید :smile:

معماری سنتی

عضو جدید
در خواست

در خواست

دوست عزیز سلام پلاگینهای اسکچ آپ را از کجا تهیه کنم اگه داری لطفا برام بفرست ممنون ;)

esj

عضو جدید
دوست عزیز میخواستم رندر گرفتن با ویری را یاد بگیرم

سلام ، سوالتونو بپورسین ، خوشحال میشم اگه بتونم جواب بدم

آریو

عضو جدید
plot...

plot...

درود
یه چیز ساده خستم کرده اگه کسی جوابمو بده خیلی ممنون میشم.
هر کاری میکنم پرینتم اندازه هاش دقیق نیست و خطا داره . راه پرینت کردنمم اینه که تو plot پی دی اف رو انتخاب میکنم بعد ترسیممو با window انتخاب میکنم و با مقیاس یک به یک در آخر یه فایل pdf میبرم بیرون برای پرینت ولی کلا عکسی که بهم تحویل میدهخ اندازه هاش درست نیست.
حتی مثلا یه مستطیل 420*297 دور ترسیمم میکشم و وقتی میخوام تو plot ، با window ترسیممو انتخاب کنم دقیقا از روی همون مستطیله میگیرم ولی تو فایل pdf اون کادر توی عکسم هست!!!
لطفا راهنماییم کنید. میدونم که موضوع پیش پا افتاده ایه.
بدرود

sara-arch

عضو جدید
اون دوستي كه گفته بود qselect نيست.براي انتخاب جزيي ميتونيد از پنجره ***** استفاده كنيد.fi بزنيد مي ياد اون پنجره:cool:

mkm-arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
چند تا سئوال داشتم
هر كي اطلاعاتي داره بگه لطفاً
1-كسي هست ليسپ نوشته باشه؟
2-با اتريبيوت ها كسي كار كرده؟
3-كسي با xref كار كرده؟
4-كسي برنامه اي به جز ***** مي شناسه كه jpgرو dwg كنه؟
5-كسي فاز 2 حرفه اي كار كرده؟
راستشو بخواين مي خوام كتاب كد بنويسم مي خوام ببينم بقيه در چه سطح هستن.
كسي سئوال تخصصي از cad,max,photoshap,sketchupداشت كه جايي ديگه به جواب نرسيده بود واسم پيغام بزاره خوشحال ميشم به بچه هاي گل معماري كمك كنم.
راستي همه صفحاتو خوندم.
دمتون گرم به هم كمك مي كنيد.
;)

mkm-arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
راستي كد خدا كارت خوبه
اما كد خدا به من هم ميگن اه........:)

کدخدا

مدیر بازنشسته
راستي كد خدا كارت خوبه
اما كد خدا به من هم ميگن اه........:)
حتما،اون اسمم برا خودش جریان داره:razz:راستی اینایی که پرسیدی رو با چندتاش کار کردم ولی معمولا با لیسب کد مشکلی نداشتم فقط یه جاهاییشو تغییر می دم و کار می کنم .

mkm-arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
حتما،اون اسمم برا خودش جریان داره:razz:راستی اینایی که پرسیدی رو با چندتاش کار کردم ولی معمولا با لیسب کد مشکلی نداشتم فقط یه جاهاییشو تغییر می دم و کار می کنم .

اينجا شما كد خدايي مايي.ما كه تازه وارديم
شوخي مي كنم عزيز
با بلوك ديناميك ها كار كردي؟
من چند تا فرمان جديد تو ليسپ نوشتم قصد دارم اگه بشه واسه اتودسك بفرستم
يكي از دوستام اين كارو كرده
الان تو ورژن هاي جديد كد اضافه شده
lon واسه روشن كردن سريع تمام لايه ها
lof واسه خاموش كردن لايه ها بجز لايه انتخابي
اما اينا فقط ويرايش كردن
كمكي خواستي بگو در خدمتيم كد خدا

آریو

عضو جدید
plot

plot

درود
بچه ها کسی جواب سوال منو که تو صفحه ی قبل پرسیدم نمی دونه؟
یکی از دوستان لطف کرد جواب داد ولی منظور منو متوجه نشده بود.
می خوام یکی پروسه ی دقیق پرینت کردن با اتوکدو بهم بگه .
میدونم خیلی سادست ولی من هر کاری میکنم اندازه ی ترسیمم چند میلیمتر کمتو یا بیشتر میشه:w09::w06:
بدرود

Ardalan Off

عضو جدید
سلام
امیدوارم حالتون خوب باشه

ببخشید یه سوال داشتم اینکه

بهتر نیست برای یادگیری هر نرم افزار از جدیدترین نسخه موجود استفاده بشه ؟

مرسی..

peyman kamaly

کاربر بیش فعال
salam bah bah mibinam ke inja hesabi kara daghe daghe bebakhshid ke man farsi neminevisam akhe in systemam farsi nadare ario jan in chizaie ke gofti hich rabti be dorost plot gereftan nadare begu bebinam naghshato ba che meghyasi tarsim kardi?:smile:

آریو

عضو جدید
درود بر شما
مرسی که جواب دادی
راستش با مقیاس مشکلی ندارم. تو اون قسمت ازمون میپرسه که یک میلیمتر یا یک اینچ تو کاغذ مساوی چند "یونیتمون "باشه . با یه حساب ساده میشه مقیاسمونو درست کنیم .
من مشکلم اینه که وقتی پرینت میکنم مثلا تو یه خط 30cm ، دو میلی متر خطا دارم!
اصلا با مقیاس یک به یک ، یه خط 30سانتی متری بعد از پرینتم خطا داره.
حالا نمیدونم شاید کلا به قول خودت کارم اشتباهه .
اگه لطف کنی توضیح بدی راه درستشو یک دنیا ممنون میشم:gol:.
بدرود

Parisa R

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
درود بر شما
مرسی که جواب دادی
راستش با مقیاس مشکلی ندارم. تو اون قسمت ازمون میپرسه که یک میلیمتر یا یک اینچ تو کاغذ مساوی چند "یونیتمون "باشه . با یه حساب ساده میشه مقیاسمونو درست کنیم .
من مشکلم اینه که وقتی پرینت میکنم مثلا تو یه خط 30cm ، دو میلی متر خطا دارم!
اصلا با مقیاس یک به یک ، یه خط 30سانتی متری بعد از پرینتم خطا داره.
حالا نمیدونم شاید کلا به قول خودت کارم اشتباهه .
اگه لطف کنی توضیح بدی راه درستشو یک دنیا ممنون میشم:gol:.
بدرود

سلام دوستم
من دقیقاً همین اتفاق برام توی کادر صفحاتی که توی word کار می کنم و به PDF تبدیل می کنم میوفته ، مشکل از PDF کردنه چون یه عکس از کل فایلت تهیه می کنه و این خطای کم رو داره ، فکر کنم راهش اینه که بدون PDF کردن پرینت بگیری ولی من نمی دونم چه طوری، فکر کنم کدخدا بتونه کمک کنه!
موفق باشی:w36:

کدخدا

مدیر بازنشسته
راستش من تا حالا همچین مشکلی ندیدم یه کاری کن یه فایل pdf ازش بگیر اندازه بزن ببین بازم همینجوریه آخه می شه مشکل از پرینتر باشه.

آریو

عضو جدید
خیلی خیلی ممنونم که جوابمو دادین:gol:
راستش غیر از pdf من با کرل دراو و فلش هم امتحان کردم . یعنی ترسیممو وارد اینا کردم بعد بعنوان فایل فلش یا کـــرل بردم واسه پرینت.حتی چند جای مختلفم بردم پرینت کردم ولی هرجایی واسه خودش خطای خودشو داشت!. تنها کاری که نکــردم اینه که خود فایل اتوکدو ببرم.راستش من خیلی وقته از کـــد استفاده می کنم ولی تا به حال نیاز به پرینت کردن دقـــیق نداشتم . الان که متوجه ی خطاش شدم خیلی تعجب کردم.نمی دونم کجای کــارم ایراد داره.:w20::w09:

Parisa R

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خیلی خیلی ممنونم که جوابمو دادین:gol:
راستش غیر از pdf من با کرل دراو و فلش هم امتحان کردم . یعنی ترسیممو وارد اینا کردم بعد بعنوان فایل فلش یا کـــرل بردم واسه پرینت.حتی چند جای مختلفم بردم پرینت کردم ولی هرجایی واسه خودش خطای خودشو داشت!. تنها کاری که نکــردم اینه که خود فایل اتوکدو ببرم.راستش من خیلی وقته از کـــد استفاده می کنم ولی تا به حال نیاز به پرینت کردن دقـــیق نداشتم . الان که متوجه ی خطاش شدم خیلی تعجب کردم.نمی دونم کجای کــارم ایراد داره.:w20::w09:

خب چرا خودت رو اینقدر عذاب میدی پیرینت کردن فایل کد که از همه ی این کارهایی که کردی راحت تره، همون فایل کد رو بردار ببر ، اصلاً کد واسه همینه دیگه ، از چی ترسیدی که هی تبدیلش کردی به فرمتهای دیگه؟؟؟:surprised::surprised:

بدو ... همین الان برو تا سه شماره پیرینت میگیری میای:w42:

آریو

عضو جدید
خوب چون هر جایی که اتوکد نداره
نزدیک ترین جایی که اتوکد کار میکنه به خونه ی ما باید 20دقیقه با ماشین بری تا بهش برسی.
اکثر جاها با pdf و کرل و فلش کار میکنن.
در ضمن حالا اینم یه مشکلی بود شاید کسی راه حلشو بدونه.

آخرین ویرایش:

aair

عضو جدید
سلام دوستان
توی اتوکد 2008 یا 2007 چجوری میشه چند تا خط را که کاملا بهم وصل هستند را به صورت واحد در آورد ( مانند بلوک نه خود بلوک) طوری که یک شکل واحد باشه درست عکس دستور EXPLODE
از لطفتون ممنوم
يا علي

mkm-arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
توی اتوکد 2008 یا 2007 چجوری میشه چند تا خط را که کاملا بهم وصل هستند را به صورت واحد در آورد ( مانند بلوک نه خود بلوک) طوری که یک شکل واحد باشه درست عکس دستور EXPLODE
از لطفتون ممنوم
يا علي
سلام دوست سازه اي
واسه اين كار چند تا روش هست
1-استفاده از فرمان pe
بعد از زدن اين فرمان يكي از موضوعات رو انتخاب كن بعد يك پيغام مي ده كه بايد yes رو بزني
بعد بايد join رو انتخاب كني در آخر هم ساير موضوعات
2-اگه خطوط شما بسته باشد.مي توني از باندري استفاده كني
boزده و در محدوده اي وسط شكل بسته كليك كن
3-گروپ هم ميشه كه استفاده نكني بهتره

آریو

عضو جدید
درود
به گفته های mkm-arch اضافه می کنم که با پلی لاین هم میتونید خطوط یکپارچه ترسیم کنید
بدرود

marr

عضو جدید
سلام عید قربان همه مبارک
من تازه دیروز عضو شدم... من ایران نیستم و خیلی دوست دارم از اطلاعات دانشجوهای معماری ایران استفاده کنم..
من تا الان به جز max وsketch up کار دیگه ای از دانشجوای اینجا ندیدم

مثلا خیلی ممنون میشم اگه بهم بگین سافت ور sap 2000-v12و v-ray چه جوریه؟;)

mkm-arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام عید قربان همه مبارک
من تازه دیروز عضو شدم... من ایران نیستم و خیلی دوست دارم از اطلاعات دانشجوهای معماری ایران استفاده کنم..
من تا الان به جز max وsketch up کار دیگه ای از دانشجوای اینجا ندیدم

مثلا خیلی ممنون میشم اگه بهم بگین سافت ور sap 2000-v12و v-ray چه جوریه؟;)
عيد شما هم مبارك
خوش آمدي
sapنرم افرار محاسباتي واسه رشته عمرانه
vrayهم يه سيستم غير مستقل رندره كه به نرم افزارهاي 3بعدي اضافه ميشه كه شامل يك سري نور و دوربين پيشفرضه كه ميشه از اونا استفاده كرد.

بالا