سوالات و درخواست های مرتبط با:آموزش نرم افزار های معماری

سعید معمار

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام لطفا نرم افزاری را به من معرفی کنید تا با دادن نقشه ی ترسیم شده در اتوکد تمام جزییات و نماها و برشها و پرسپکتیو ها را نمایش دهد:)

shina_Aty

عضو جدید
سلام میشه من رو در انتخاب فرمت از محیط ACAD به محیط FOTOSHOP راهنماییم کنید

morteza55

عضو جدید
سلام
میشه بگید چطوری وارد محیط 3 بعدی شوم و ترسیم را شروع کنم.

shina_Aty

عضو جدید
سلام اگر در قسمت که tool bar رو فعال میکنید قسمت های view
modling
solid va solid edit رو فعال کنید
برای شما در قسمت view چهار دید ایزومتریک میده شما با انتخاب view مورد نظر و به شرط boundary بودن شکل تون میتوانید با دستور exturod ارتفاع بدین

TiiiiTiii

عضو جدید
سلام من در مورد material &lighting درمحیط 3ds-max(البته پیشرفته کارای اولیه رو بلدم) مطلب می خوام.اگه کمک کنی ممنون میشم:smile:

*arch*

عضو جدید
سلام می خواستم بپرسم رندر چیست؟ وچه جوری می توانیم در sketchup رندر کنیم ؟

sorina

عضو جدید
سلام برای اینکه بتونی یه موقعیت خوب برای چاپ نقشه هات داشته باشی اونا رو توی یه فایل جمع کن بعد براشون شیت تعریف کن یعنی اونا رو تو کاغذ هایی با اندازه های مشخص مثل A4 - a3 - a2 و .. بچین
به همون صورتی که می خوای چاپ بشه بعد اونا رو اگه می خوای با پلاتر چاپ کنی باید با عرض 80 تنضیم کنی یعنی اگر می خوای a2 چاپ بشه باید شیت نقشه هاتو 59.4 و 42 تنضیم کنی بعد عرض 42 رو کنار هم بگذاری تا عرض 2 تا شیت با هم بشه 84 اونوقت اونا اماده چاپ می شن ( ضمنا یادت باشه که لایه و رنگها باید کاملا منظم باشن ) اگه سئوال دیگه ای داری من در خدمت شما هستم

sorina

عضو جدید
اموزش اینترنتی رایگان

اموزش اینترنتی رایگان

آقا هر کی درمورد اتوکد - ارشیکد - فتوشاپ سوال داره بپرسه
اگه بتونم در خدمتم
سرینا

chista233

عضو جدید
آقا هر کی درمورد اتوکد - ارشیکد - فتوشاپ سوال داره بپرسه
اگه بتونم در خدمتم
سرینا

سلام سرینا جان ممنون از پیشنهاد خوبت. من یه مشکلی با فونتای کد دارم . وقتی می برم تو فتوشاپ فونتا برعکس می شه و به هم میریزه انواع تنظیمات تو پلات چک کردم اما موفق نشدم درستش کنم. تو می دونی چطوری می شه درستش کرد؟

sorina

عضو جدید
سلام
ببخشید اگه دیر جواب دادم
فونتهای ویندوز توی محیط کد خوب کار نمی کنه اگه تمام تنضیمات پلات رو چک کردی و نشد
اونوقت باید همه فونتهات رو با فونتهایی که تحت انگلیسی هستن مثل مریم IPT - kateb - بنویسی اونجوری دیگه خراب نمی شه
امید وارم که تونسته باشم کمک کنم
سرینا

dynamic

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
این طرح این ترم منه ::::: پر از خطوط منحنی و کج و کوله :D
این قسمت سقفش مونده . بقیه ی منحنی ها رو با loft کارکردم اما این یکی نمی شه:que:

کسی پیشنهادی انتقادی راه حلی نداره؟ اونجایی که فلش گذاشتم باید سقف بیاد اما شیب مختلف داره .....

nino

مدیر بازنشسته
سلام
این طرح این ترم منه ::::: پر از خطوط منحنی و کج و کوله :D
این قسمت سقفش مونده . بقیه ی منحنی ها رو با loft کارکردم اما این یکی نمی شه:que:

کسی پیشنهادی انتقادی راه حلی نداره؟ اونجایی که فلش گذاشتم باید سقف بیاد اما شیب مختلف داره .....

سیمین جان میتونی فایلشو بذاری که ببینم چه جوریه میشه کاری کرد یا نه ;)

dynamic

عضو جدید
کاربر ممتاز
سیمین جان میتونی فایلشو بذاری که ببینم چه جوریه میشه کاری کرد یا نه ;)

نوشین جان ممنونم از لطفت:redface:
تونستنشو که می تونم فقط شما خودت اینقدر کار داری که من دیگه نمی خوام وقتتو خیلی بگیرم امروز تا شب روش کار می کنم اگه نتونستم، شب فایلشو می ذارم :)
ممنونم از لطفت:gol::gol:

dynamic

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
بازم من!:)
ساختمش نوشین جونم ...... تونستم بالاخره:D:D
اگه خواستی عکسشو میذارم;)

سـعید

مدیر بازنشسته
سیمین جان ببخشید این تاپیک رو الان دیدم و الا حتما کمکت می کردم....بازم ببخشید..:redface:

سـعید

مدیر بازنشسته
دوستان عزیز اگر هر سوالی درباره نرم افزار اتوکد دارید در اینجا یا با پیام خصوصی مطرح کنید تا من جوابتونو بدم.....

dynamic

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
میشه یه کار سه بعدی تو اتوکد رو مثلا یه نمای خاصش رو تبدیل به یه صفحه ی دوبعدی اتوکد کرد؟ نه اینکه رندر کنیم !!! می خوام دوباره روش تو اتوکد دوبعدی کار کنم آخه استادمون گفته من این ترم حال تری کار ها رو بگیرم خودشون کیف کنن:cry::cry::cry::surprised:
:biggrin::biggrin:اگه بشه چی میشه!!!:confused:
یه راهش اینه که پلات بگیریم اسکن کنیم و وکتورایز کنیم اما آخه این خیلی سخته راه آسون نداره؟:(:que::que::que::que:

alirtah

عضو جدید
سلام
میشه یه کار سه بعدی تو اتوکد رو مثلا یه نمای خاصش رو تبدیل به یه صفحه ی دوبعدی اتوکد کرد؟ نه اینکه رندر کنیم !!! می خوام دوباره روش تو اتوکد دوبعدی کار کنم آخه استادمون گفته من این ترم حال تری کار ها رو بگیرم خودشون کیف کنن:cry::cry::cry::surprised:
یه راهش اینه که پلات بگیریم اسکن کنیم و وکتورایز کنیم اما آخه این خیلی سخته راه آسون نداره؟:(:que::que::que::que:

خیلی وقته با cad سه بعدی کار نکردم اما فکر کنم با FLATSHOT بتونی.
فکر کنم Flatshot یه نمای سه بعدی رو تبدیل به بلاک میکنه. امتحان کن.

doomann

Moderator
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام
میشه یه کار سه بعدی تو اتوکد رو مثلا یه نمای خاصش رو تبدیل به یه صفحه ی دوبعدی اتوکد کرد؟ نه اینکه رندر کنیم !!! می خوام دوباره روش تو اتوکد دوبعدی کار کنم
یه راهش اینه که پلات بگیریم اسکن کنیم و وکتورایز کنیم اما آخه این خیلی سخته راه آسون نداره؟

سلام دینامیک جان
یکی از راههای میون بری که من تو دوره دانشجویی کشف کردم این مسیریه که بهت میگم و نتیجه خوبی داره و خیلی هم سریع انجام میشه :
از منوی tools گزینه wizard و بعد از اون add plotter رو انتخاب کن .
next بزن تا به قسمت plotter model برسی .
در پنجره Manufacturers گزینه Autodesk eplot ودر پنجره بغلی dwf classic رو انتخاب کن و تا انتها next بزن .
در حال حاضر شما یک plotter داری که از فایلت پلات رو به صورت فایل dwf میگیره و داخل قسمت پرینت کد میتونی اسم این پلاتری که ساختی پیدا کنی .
این پلاتر تا زمانیکه اتوکدت رو عوض نکنی وجود خواد داشت و قط یکبار نیاز به این کار داری .
حالا هر نما ، پرسپکتیو ، پارالل یا عادی که نیاز داشته باشی میتونی با تنظیم view دلخواه از کار سه بعدیت پلات dwf بگیری.
یک نرم افزار ساده dwf to dwg رو هم از اینجا دانلود کن تا برای همیشه داشته باشی :
http://www.brothersoft.com/d.php?so...02&ref=http://anydwg.com/download/w2d0612.exe
بعد که فایلت رو تبدیل به dwg کنی از هر نمایی که فایلت رو گرفته باشی دو بعدی بهت تحویل میده.
این کار رو برای گرفتن مقطع هم میشه استفاده کرد .
امیدوارم موفق بشی .

dynamic

عضو جدید
کاربر ممتاز
علی جان ، دومان جان از هر دوتون ممنونم.:gol:
هر دو روش جواب داد . تونستم دوبعدی اش کنم;)
بازم ممنونم

sorur

عضو جدید
سلام من یک صفحه منحنی در طرحم دارم که می خوام تو مکسش پنجره با پروفیل داشته باشم.میشه منو راهنمایی کنید؟:gol:

doomann

Moderator
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام من یک صفحه منحنی در طرحم دارم که می خوام تو مکسش پنجره با پروفیل داشته باشم.میشه منو راهنمایی کنید؟:gol:

سلام سرور جان
قضیه مکس مثل همون راههای رسیدن به خداست به عدد آدمهای روی زمین راه هست برای رسیدن به خدا !!!:biggrin: توی مکس صدها روش برای انجام اینکار و کلا مدل سازی هست . منحنی بودن صفحه به عنوان یک موضوع پیچیده مطرح نیست . شما باید بگی کدوم روش مدل سازی رو بلدی تا بشه گفت از چه روشی میتونی این کار رو به بهترین و سریعترین روش انجام بدی.
روشهای کاربا مش ها ، پلی گونها، spline و تبدیلش به دو بعدی ، استفاده از مودیفایر قدرتمند bend یا مودیفایر های ffd فقط چند تا از این روشهاست .

nino

مدیر بازنشسته
سلام
سیمین جان بهترین راه روش dxb هست من تو آموزش کد 2 بعدی توضیح دادمش خیلی خوبه حتی میتونی تو حالا پرسپکتیو 2 بعدی کنی ;)

sorur

عضو جدید
سلام
دومان جان مرسی از توجهت
قضیه من رسیدن به خدا نیست چون من هنوز موفق نشدم مکس رو اهلی کنم،قصه من داستان معماریه که توی جزیره گنجه و از هر راهی که می ره یا می افته تو تله یا گیر آدم خوارها می افته!!:cry:
من کار کردن با همه روش هایی که گفتی جز ffd و پلی گون رو بلدم فقط مشکلم اینه که با چیزایی که می دونم نمی تونم به چیزی که می خوام برسم.:surprised:
در حالت کلی می تونم یک دیوار صاف رو با پنجره و پروفیل داشته باشم.ولی با bend کردنش بالا و پایینش اضافه می شه و اونی نیست که من می خوام.:razz:و طرحمم پر از منحنی!!!!!!!!!
لطفا یکی از روش هایی که می شه این کار رو انجام داد رو توضیح بدید:gol::gol:

آخرین ویرایش:

peyman kamaly

کاربر بیش فعال
سلام سرور عزیز من خیلی وقت بود که نیومده بودم باشگاه خوشحالم بچه هایی رو اینجا میبینم که خیلی بهتر از من اینجا هستن ، من هم یه را ه به نظزم میرسه شاید بتونه کمکت کنه ، اگه modeling شما تو cad بوده میتونی جای قاب پنجره خط LINE & ARC بکشی و در MAX در قسمت RENDERABLE به راحتی به صورت 3 بعدی درش بیاری ، امیدوارم کمکت کنه:smile:

style

عضو جدید
سلام پیمان جان ممنون از اینکه اطلاعاتت رو در اختیار بچه ها میزاری
من یه سوال مکس دارم
من وقتی فایل 3d cad رو توی max باز میکنم شکل منحنی هام به هم میریزه ؟
یه سوال دیگه sptree رو از کجا میتونم پیدا کنم؟
:w27:

aloosha

عضو جدید
سلام سرور عزیز من خیلی وقت بود که نیومده بودم باشگاه خوشحالم بچه هایی رو اینجا میبینم که خیلی بهتر از من اینجا هستن ، من هم یه را ه به نظزم میرسه شاید بتونه کمکت کنه ، اگه modeling شما تو cad بوده میتونی جای قاب پنجره خط LINE & ARC بکشی و در MAX در قسمت RENDERABLE به راحتی به صورت 3 بعدی درش بیاری ، امیدوارم کمکت کنه:smile:
سلام

بخشید ولی انگار قرار بود آموزش این نرم افزار ها رو شروع کنید:redface:

میشه یه کم زودتر:redface:

مرسی:gol:

بالا