چرا می گن عشق اول یه چیز دیگس ؟؟؟؟؟؟؟

tifoid

عضو جدید
خیلی متاثر شدم. اما در مورد من قضیه کاملا برعکسه ... و نمیدونم چیکار کنم.....عشق یکطرفه برای هر 2 طرف عذابه......

R.N.Z

عضو جدید
کاربر ممتاز
فکر میکنم عشق های یک طرفه بیشتر برای نوجوان ها پیش میاد ولی دوست داشتن یا عشق یکطرفه وحشتناکه برا من قابل قبول نیست که 1نفر درگیر همچین حس یکطرفه ای باشه
اگه واقعا عاشق باشه باید رهاش کنه

suave girl

اخراجی موقت
باید بیخیال شد.

اگه هم میتونه از راههایی که برای طرف جذاب هستش اون رو جذب خودش کنه ممکنه بهش برسه ولی بهترین راه سپردن اون به دست خداست و اینکه یادش همیشه توی قلبت باشه.

tifoid

عضو جدید
فکر میکنم عشق های یک طرفه بیشتر برای نوجوان ها پیش میاد ولی دوست داشتن یا عشق یکطرفه وحشتناکه برا من قابل قبول نیست که 1نفر درگیر همچین حس یکطرفه ای باشه
اگه واقعا عاشق باشه باید رهاش کنه

نه اتفاقا من توی جوونا هم زیاد دیدم. حتی کسانی که سنی ازشون گذشته.مثلا 30 سال دارن.... اما وقتی ج منفی میشنون یا طرف بهشون میگه احساسی بهشون نداره عشقشون میشه جنون..... و عذاب برای هر 2 طرف

ZEUS83

عضو جدید
کاربر ممتاز
راستش فقط تجربه یک عشق دو جانبه رو دارم . اما بعدش خوب پیش اومد کسی منو دوست داشته باشه ولی این حس در من وجود نداشت . اونم توقع داشت بخاطر این احساسش رعایت حالشو و خواسته هاشو بکنم ولی این از نظر م منطقی نبود .

eye to eye

عضو جدید
منم مثل پری عشق یه بار داشتم و اونم 2 طرفه هست ولی زیاد پیش اومده کسی بگه دوسم داره ولی من احساسی بهش نداشته باشم

گل احساس

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز کار دنیا همینه دیگه

از قدیم گفتن : من عاشق او بودم و او عاشق او

میدونم چی میگی ولی خیلی سخته

امیدوارم اونم نسبت به شما این حسو پیدا کنه

sepahrad

عضو جدید
سلام بر همگي
ببخشيد اين حرف رو ميزنم شايد بد به نظر بياد ولي هميشه بايد كسي رو دوست داشت كه مطمئن باشي يه سر نخود
هم اون تو رو دوست داره
عشق يه چيز خيلي بالاتر از اين حرفاست

sami1984

عضو جدید
کاربر ممتاز
با تشکر از تمام دوستان.
این مشکل من نیست مشکل یکی از دوستان است که با من مشورت کرده است

samira.bas

عضو جدید
کاربر ممتاز
گر خواهی که جهان در کف اقبال تو باشد..........خواهان کسی باش که خواهان تو باشد.

عشق یکطرفه فقط عذابه...............فراموش کن................رها کن...........................هر چند این جمله کلیشه شده اما رهاش کن اگه مال تو باشه خودش به سمتت بر می گرده..........

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام به دوستای عزیز.
نمیدونم کسی که خیلی دوسش دارم چه حسی نسبت به من داره یه راهنمایی کنید که چیکار کنم
چون نمیخوام از دستش بدم.:w19

Andromeda Galaxy

عضو جدید
عشق اول یه چیز دیگه هست
من2سال از دستش دادم ولی الان یکسال با هم هستیم و خوشحالم

suave girl

اخراجی موقت
عشق یه بار اتفاق میفته.

بقیه ش همه سر کاریه که عشق دوم و سوم و چهارم و...و الی آخر

وقتی کسی عاشقت باشه و بهش میگی برو عاشق یکی دیگه بشو باید به عقل خودت شک کنی !

lars_manson2002

عضو جدید
کاربر ممتاز
"اگر ندیده بودمت، دوستت نمی داشتم. اگر دوستت نداشتم، عاشقت نمی‌شدم. اگر عاشقت نشده بودم، دلم برایت تنگ نمی‌شد. اما همه این کارها را کردم، می‌کنم و خواهم کرد."
درد دوست داشتن کسی که هیچ علاقه‌ای در قلبش به شما احساس نمی‌کند، نابودتان می‌کند. شما هم کسی را دوست دارید که دوستتان ندارد؟ پس احتمالاً با احساسات نومیدانه مربوط به آن آشنا هستید. وقتی فکر کنید که آن فرد دقیقاً همانی است که می‌خواهید، این احساسات قوی‌تر هم می‌شوند. بیشتر آدم‌ها با امید اینکه روزی بتوانند آن فرد را به دست بیاورند روزگار می‌گذرانند اما این امیدها هیچ‌وقت به واقعیت بدل نمی‌شوند و آنها را با چشمانی گریان و دلی پردرد بر جای می‌گذارند.
وقتی کسی را دوست دارید که دوستتان ندارد، چه باید کرد؟ممکن است اولین واکنش به اصطلاح آویزان شدن و سعی در برقراری ارتباط باشد، اما آیا بهترین راهکار فراموش کردن است؟؟؟
سوال مهم:چرا کسی را دوست دارید که نسبت به شما بی احساس است و کسی را که دوستتان دارد دوست ندارید؟

من هم عاشق یکی شده بودم که دوستم نداشت, خیلی روزای سختی بود, دلم نمیخواد واسه هیچکسی اتفاق بیوفته. خیلی روزای عجیبی بود, هر لحظه اش واسم رنج و عذاب بود...
ایام گذشت و من فکر میکردم تنها ترین تنهای این شهرم اما بعد یکی پیدا شد که منو دوست داشت اما من اونو دوست نداشتم! راستش رو بگم همه چیز دختری که منو دوست داشت خوب بود, دانشجوی پزشکی بود, با خانواده, پولدار, با ادب اما فقط قیافه اش قشنگ نبود, من هم بهش جواب رد دادم, الان که خیلی وقته از اون موضوع میگذره مثله اسب پشیمونم, امیدوارم یه روز زنگ بزنه اما میدونم هیچوقت زنگ نمیزنه و حق هم داره زنگ نزنه... نمی دونم میتونم دوباره دختری به مهربونی اون پیدا کنم یا نه؟!

روزها از اون ماجرا هم گذشت و یه روز یه پسری عاشق من شد!!!!!! دو سال طول کشید تا دکش کردم! طرف میگفت که همجنس باز نیست ولی عاشق من شده بود! حتی واسم کادوهای گرون قیمت میخرید اما من قبول نمیکردم!! این یکی واقعا عجیب بود... هنوز هم بعضی شبا به گوشیم اس ام اس میده, راستش دلم به حالش میسوزه اما خب ...

گذشت و گذشت تا اینکه یه روز بعد از گذشت سه سال دوباره تصمیم گرفتم عاشق بشم, اولش عشقمون دو طرفه بود, رابطمون بر اساس احساس و احترام دوطرفه بود تا اینکه یه روز نمیدونم چی شد؟!!! هنوز هم نمیدونم چی شد... رفتارش 180 درجه تغییر کرد, منو متهم میکرد به مغرور بودن, دروغگویی و هر صفت بد دیگه اما من خالصانه بهش محبت میکردم, کارهایی براش میکردم که واسه عزیزترین کسم نکرده بودم اما نمیدونم چرا نسبت به من همچین احساسی پیدا کرد؟! تمام زورم رو زدم اما فایده نداشت. چندین بار قهر کردیم و آَشتی کردیم تا اینکه این قهر و آشتی ها یه روز به اینجا رسید که اون گفت هرگز نمیخواد ازدواج کنه و اگر بر فرض محال یه روزی بخواد ازدواج کنه اون یه نفر من نیستم!!! هنوزم تو بهت هستم که چرا اونجوری شد؟؟!!!!

همه اینا رو گفتم که بدونید عشق یه طرفه عاقبت نداره, هر چه سریع تر تمومش کنید... اون بیرون دختر پسرای خیلی خوبی منتظر تک تک ماها هستن.

آخرین ویرایش:

m00nlight

عضو جدید
تمومش كنه... چيزي كه زياده ادم .... از توي اينهمه ادم يكي كه به دردهركدوم از ما بخوره هست ....
من اينجور تجربه اي كه خودم عاشق بشم طرفم عاشق نباشه رو نداشتم .....اما برام خيلي پيش اومده كه اونا ميخاستن و من پيچوندمشون.... دم دست ترينشونم فاصله 40 متريمه الانه..... هيچ ربطي بهم نداريم به خودشم گفتم..........................................

ولش كنه هرچه زودتر ولش كنه . چون فايده نداره ....

اگه قسمتشون بهم باشه همه چي يهويي جور ميشه .... منم يكيو دوست دارم ! البته اونم همينجور....اما مامانمينا خيلي موافق نيستن .... فعلا دارم يه كم فشار ميارم بهشون ببينم چي ميشه!

ايشالا برا دوست تو ،خودت ، من و همه بچه هاي باشگاه هرچي خير وصلاح هست پيش بياد.

mahsamah110

عضو جدید
"اگر ندیده بودمت، دوستت نمی داشتم. اگر دوستت نداشتم، عاشقت نمی‌شدم. اگر عاشقت نشده بودم، دلم برایت تنگ نمی‌شد. اما همه این کارها را کردم، می‌کنم و خواهم کرد."
درد دوست داشتن کسی که هیچ علاقه‌ای در قلبش به شما احساس نمی‌کند، نابودتان می‌کند. شما هم کسی را دوست دارید که دوستتان ندارد؟ پس احتمالاً با احساسات نومیدانه مربوط به آن آشنا هستید. وقتی فکر کنید که آن فرد دقیقاً همانی است که می‌خواهید، این احساسات قوی‌تر هم می‌شوند. بیشتر آدم‌ها با امید اینکه روزی بتوانند آن فرد را به دست بیاورند روزگار می‌گذرانند اما این امیدها هیچ‌وقت به واقعیت بدل نمی‌شوند و آنها را با چشمانی گریان و دلی پردرد بر جای می‌گذارند.
وقتی کسی را دوست دارید که دوستتان ندارد، چه باید کرد؟ممکن است اولین واکنش به اصطلاح آویزان شدن و سعی در برقراری ارتباط باشد، اما آیا بهترین راهکار فراموش کردن است؟؟؟
سوال مهم:چرا کسی را دوست دارید که نسبت به شما بی احساس است و کسی را که دوستتان دارد دوست ندارید؟

من به عشق در روابط آدمها اعتقاد ندارم. علتش هم خاصیت عشق است:

عشق میخواهد که معشوق برای همه باشد

حتی اگر معشوق با حریف باشد، باز هم عاشق بر عشقش استوار است.

عشق بی نهایت طلب است.

اصلاً همین الان، دست به نقد، لیلی را با یک بچه تصور کنید!!! احمقانه است؟؟ پایان قصه های عاشقانه نباید با وصال باشد، تا همیشه کششی باشد. این قانون است که محل وصال، قتلگاه عشق های این چنینی است

اینها هیچ کدام نمیتوانند در روابط آدمها تجلی پیدا کنند. به نظر من عاشقی آدمها، یه شوخی بی رحمانه اس

پ.ن:
واسه کسایی که فکر میکنن من از عشق شکست خورده ام و دارم پرت و پلا سر هم میکنم، نقل قول میکنم از اریک امانوئل اشمیت خرده جنایت های زناشویی:

هر چقدر هم بعد_2500 سال، کلاس و تمدن و..."نمیتونی این جنبه غریزی و حیوونی رو از عشق جدا کنی"

این جنبه حیوونی عشق=حسادت عاشق به رقبا ( که با تعریف عشق که اساساً معشوق آزاده و رها از این بندهای انسانی و زمینی، متفاوته)

تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل

lars_manson2002

عضو جدید
کاربر ممتاز
من به عشق در روابط آدمها اعتقاد ندارم. علتش هم خاصیت عشق است:

عشق میخواهد که معشوق برای همه باشد

حتی اگر معشوق با حریف باشد، باز هم عاشق بر عشقش استوار است.

عشق بی نهایت طلب است.

اصلاً همین الان، دست به نقد، لیلی را با یک بچه تصور کنید!!! احمقانه است؟؟ پایان قصه های عاشقانه نباید با وصال باشد، تا همیشه کششی باشد. این قانون است که محل وصال، قتلگاه عشق های این چنینی است

اینها هیچ کدام نمیتوانند در روابط آدمها تجلی پیدا کنند. به نظر من عاشقی آدمها، یه شوخی بی رحمانه اس

پ.ن:
واسه کسایی که فکر میکنن من از عشق شکست خورده ام و دارم پرت و پلا سر هم میکنم، نقل قول میکنم از اریک امانوئل اشمیت خرده جنایت های زناشویی:

هر چقدر هم بعد_2500 سال، کلاس و تمدن و..."نمیتونی این جنبه غریزی و حیوونی رو از عشق جدا کنی"

این جنبه حیوونی عشق=حسادت عاشق به رقبا ( که با تعریف عشق که اساساً معشوق آزاده و رها از این بندهای انسانی و زمینی، متفاوته)

تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل

مخالفم, اون عشقی که شما ازش حرف میزنید فقط مختص خدا هست, اما در مورد عشق ها زمینی این حرف که عاشق باید بذاره معشوق آزاد بره با هرکس دیگه, خیلی بی اساس و بی معنیه. شما یک لحظه حسادت های یک عاشق رو وقتی معشوق با یکی دیگه هست رو ازش بگیرید, دیگه چیزی از عشق نمیمونه.

malihe68

عضو جدید
به قول مامانم سعی کن عشق اول یه دختر و عشق آخر یه پسر باشی
چون دخترا با عشق اول زندگی می کنند.من 2 سال پیش عاشق شدم و هنوز واسه رسیدن به هم باید صبر کنیم

yas_1593

عضو جدید
عزیزم 2 سال که چیزی نیست ، من بعد 4 سال بهش رسیدم ولی خدارو شکر بهم رسیدیم و الان دوران عقدمونو میگذرونیم:smile:

mina.a.s

عضو جدید
اول و اخر نداره........
یه دونستتتتتتتتت.دوردونه استتتتتتتتتتتتت
ما هم 4 ساله صبر کردیم..........نمیدونم چقدر دیگه باید صبر کینم.فکر کنم اخراشه دیگه

mahsamah110

عضو جدید
مخالفم, اون عشقی که شما ازش حرف میزنید فقط مختص خدا هست, اما در مورد عشق ها زمینی این حرف که عاشق باید بذاره معشوق آزاد بره با هرکس دیگه, خیلی بی اساس و بی معنیه. شما یک لحظه حسادت های یک عاشق رو وقتی معشوق با یکی دیگه هست رو ازش بگیرید, دیگه چیزی از عشق نمیمونه.

نه، قبول ندارم حرفتونو

یعنی قبول دارم که واسه آدما نیست، ولی لزوماً فقط هم در انحصار خدا نیست. دایره دیدتونو وسیع کنین

وقتی یه نفر به یه عقیده عشق می ورزه، دقیقاً میتونه علائم یه عاشقو داشته باشه

این محدودیت فقط در مورد آدمها اعمال میشه

معلومه که بی مفهومه!!! واسه همین من میگم این اسمش عشق نیست!! چون امکان نداره تو عاشق باشی و حسودی نکنی، یا معشوقتو آزاد بزاری و... اینا جزءطبیعی روابط آدمهاست!!

من از اساتید عشق(حافظ و مولوی رو که قبول دارید به عاشقی؟!) نقل قول کردم فقط

lars_manson2002

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه، قبول ندارم حرفتونو

یعنی قبول دارم که واسه آدما نیست، ولی لزوماً فقط هم در انحصار خدا نیست. دایره دیدتونو وسیع کنین

وقتی یه نفر به یه عقیده عشق می ورزه، دقیقاً میتونه علائم یه عاشقو داشته باشه

این محدودیت فقط در مورد آدمها اعمال میشه

معلومه که بی مفهومه!!! واسه همین من میگم این اسمش عشق نیست!! چون امکان نداره تو عاشق باشی و حسودی نکنی، یا معشوقتو آزاد بزاری و... اینا جزءطبیعی روابط آدمهاست!!

من از اساتید عشق(حافظ و مولوی رو که قبول دارید به عاشقی؟!) نقل قول کردم فقط

همون به اصطلاح اساتید معشوقشون خدا بود. وگرنه عاشقی و بندگی و بردگی برای غیر از خدا معنی نداره. بحث عشق به عقیده و غیره که کلا جداست. اینجا بحث میان دو نفر آدم هست مسایل رو قاطی نکنیم. مفهوم عشق رو از ابتدا غلط یاد دادن به ما. البته بحث تاپیک این نیست و امیدوارم دیگه کشش ندید. در ضمن شما چطور تونستید به این زودی شعاع دایره دید بنده رو اندازه بگیرید؟

تمام حرف من اینه که اینکه میگن عاشق باید معشوق رو رها کنه بره با هرکی دوست داشت باشه 100 درصد غلطه, چه بسا معشوق داره اشتباه میره راهو, عاشق نباید ازش محافظت کنه و راه درست رو بهش نشون بده؟

مخصوصا من مخالفم با اون قسمت از حرفاتون که میگید وصال یا "بچه داری لیلی" برابر است با مرگ عشق. اگر اریک امانوئل اشمیت یا هر کس دیگه حرفی زده واسه خودش زده. همین تفکرات به اصطلاح مدرن و در درون خراب و پوچ در ناخوداگاه ذهن ماها ملکه شده و شده مصیبت دنیای امروز.

آخرین ویرایش:

lars_manson2002

عضو جدید
کاربر ممتاز
چرا می گن عشق اول یه چیز دیگس ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

شما چی، این حرفو قبول دارین ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

من کاری به خود تاپیک ندارم فقط این عنوان تاپیک منو یاد تبلیغ رُب " زُشک " انداخت که میخوند:

زُشک که میگن یه چیز دیگس!!!:D:D

daryanian

عضو جدید
کاربر ممتاز
عشق یکطرفه:وقتی کسی را دوست دارید که دوستتان ندارد:

عشق یکطرفه:وقتی کسی را دوست دارید که دوستتان ندارد:

وقتی کسی را دوست دارید که دوستتان ندارد، چه باید بکنید؟ با اینکه ممکن است اولین واکنشتان به اصطلاح آویزان شدن و سعی در برقراری ارتباط باشد، اما بهترین راهکار این است که واقعیت را بپذیرید و سعی کنید آن فرد را فراموش کنید.

“اگر ندیده بودمت، دوستت نمی داشتم. اگر دوستت نداشتم، عاشقت نمی شدم. اگر عاشقت نشده بودم، دلم برایت تنگ نمی شد. اما همه این کارها را کردم، می کنم و خواهم کرد.”​
درد دوست داشتن کسی که هیچ علاقه ای در قلبش به شما احساس نمی کند، نابودتان می کند. شما هم کسی را دوست دارید که دوستتان ندارد؟ پس احتمالاً با احساسات نومیدانه مربوط به آن آشنا هستید. وقتی فکر کنید که آن فرد دقیقاً همانی است که می خواهید، این احساسات قوی تر هم می شوند. بیشتر آدم ها با امید اینکه روزی بتوانند آن فرد را به دست بیاورند روزگار می گذرانند اما این امیدها هیچ وقت به واقعیت بدل نمی شوند و آنها را با چشمانی گریان و دلی پردرد بر جای می گذارند. عشق نافرجام را همه ما احتمالاً تجربه کرده ایم. منتظر وصال یک عشق شدن ممکن است شکستن قلبتان را به دنبال داشته باشد. با اینکه به نظر دشوار می آید اما فراموش کردن و ادامه زندگی بهترین کاری است که می توانید انجام دهید.
وقتی کسی را دوست دارید که دوستتان ندارد، چه باید بکنید؟

واقعیت را بپذیرید: وقتی عاشق کسی هستیم احساس می کنیم که آن فرد تنها کسی است که می تواند ما را شاد و خوشبخت کند. چیزی که نمی توانیم درک کنیم این است که هیچوقت نمی توانیم با کسی که دوستمان ندارد خوشبخت شویم. پس بااینکه ممکن است احساس کنید می توانید برای همه عمر به آن فرد متعهد باشید، اما فرد مقابل این احساس را به شما ندارد. پس به جای سعی و تلاش برای برقراری ارتباط با آن فرد سعی کنید این واقعیت را بپذیرید که این عشق دوطرفه نیست و آن را فراموش کنید. دیگر وقت و فکر و انرژی بیشتری را صرف آن فرد نکنید. پذیرش این واقعیات باعث می شود بتوانید تمرکزتان را تغییر داده و اولین قدم برای فراموش کردن آن فرد را بردارید.
فراموش کنید: برهم خوردن یک رابطه عاطفی سخت ترین قسمت است. تا می توانید گریه کنید، بعد همه عکس ها و یادگاری هایی که او و زمانهای خوشی که با او داشتید را به یادتان می آورد، بیرون بریزید و از چیزها و جاهایی که شما را به یاد او می اندازد دوری کنید. درعوض رو به کارهایی بیاورید که مشغولتان می کنند، مثل گذراندن وقت با دوستانتان، انجام کارهایی که دوست دارید و از آن لذت می برید. این کار باعث می شود دیگر در مورد آن فرد خیالپردازی نکنید و به جنبه های دیگر زندگی هم نگاه کنید.
عاشق شوید: اگر کسی دوستتان ندارد ولی باز هم با شما مانده است مطمئناً خیلی از خودش مایه نمی گذارد. به جای آویزان شدن برای با او بودن، دست از عذاب دادن خودتان بردارید، دست از او کشیده و به زندگی خودتان برسید. به خودتان توجه کنید و به چیزهای غیرلازم نپردازید. با گذشت زمان یاد می گیرید که فراموش کنید و دوباره عاشق شوید.
عشق واقعی زمانی است که دو طرف بتوانند از نظر احساسی و ذهنی همه احساساتشان را با هم شریک باشند. این یک عشق سالم، متوازن و درست است. پس اگر به کسی ابراز عشق کرده اید و به نظر می رسد که او این احساس را به شما ندارد، دیگر عشق با ارزشتان را صرف او نکنید. با اینکه کسی را دوست دارید که دوستتان ندارد، اما یادتان باشد که این پایان دنیا نیست. با گذشت زمان با کسی آشنا می شوید که می تواند شاد و خوشبختتان کند و به همان اندازه دوستتان خواهد داشت.

شراره خانم

عضو جدید
اول باید مطمئن بشید که دوستتون نداره
اصولا آقایون تو اینجور موارد خودشونو گول میزنند خانمها هر کاری محترمانه میکنند که بگند بی خیال ماشو بازم اونها فکر میکنند داریم ناز میکنیم
بابا یه کم منطقی باشید وقتی طرف نمیخواد شما هم بی خیال بشید دیگه
اونوقت موارد بالا راهکارهای خوبیه