دل خوش از آنيم که حج ميرويم

tatu_lover1366

عضو جدید
دل خوش از آنيم که حج ميرويم
غافل از آنيم که کج ميرويم
کعبه به ديدار خدا ميرويم
او که همينجاست کجا ميرويم
حج بخدا جز به دل پاک نيست
شستن غم از دل غمناک نيست
دين که به تسبيح و سر وريش نيست
هرکه علي گفت که درويش نيست
صبح به صبح در پي مکر و فريب
شب همه شب گريه و امن يجيب

طبق آمار بانک جهاني در سال 2008 درآمد کشور عربستان از توريسم يا به زبان ساده از : دکان زيارت مسلمين خانه کعبه معادل مبلغ 29.865.000.000.-دلار يا قريب سي ميليلرد دلار بوده است.
زائرين ايراني که بصورت تمتع ويا عمره در همان سال به مکه رفته اند 1.937.000 نفر بوده اند که مجموعا مبلغ 4.879.000.000 دلار يا بعبارتي قريب به مبلغ پنج ميليارد دلاردرآمد تقديم اقتصاد پادشاهان عربستان کرده اند و در ميان تمام کشورهاي اسلامي مقام اول را به خود اختصاص داده اند. نظر باينکه هواپيمائي جمهوري اسلامي قدرت جابجائي اينهمه زائر را نداشته است شرکت هواپيمائي عربستان قريب به 54 درصد از زائران ايراني را به خود اختصاص داده است....طبق گزارش مقامات ديپلماتيک ايران در سال 2008 ماموران کشور عربستان بدترين و توهين آميز ترين رفتار را با زوار ايراني داشته اند و ايران از لحاظ توهين ماموران عربستان مقام اول را به خود اختصاص داده است. علماي عربستان در همان سال فتوي صادر کرده اند که ايرانيان شيعه کافر هستند.طبق يک گزارش ديپلماتيک ديگر زائران ايراني ناخواسته ترين و منفورترين خارجي ها در عربستان محسوب مي شده اند.
با يک حساب سرانگشتي بوسيله پولي که ايرانيان سالانه به عربستان (دشمن شيعه ايراني) تقديم مي کنند مي توان تعداد 170.000 مسکن روستائي احداث کرد...
يا ميتوان 714.286 فرصت شغلي کشاورزي يا 200.000 فرصت شغلي صنعتي براي جوانان ايجاد کرد
يا ميتوان10.000.000.000 متر مربع ساختمان مدرسه و ورزشي در کشور ايجاد کرد
ويا ميتوان با پول حجاج در دوسال يک پالايشگاه سوپر مدرن با ظرفيت 75000 بشکه احداث کرد
ويا با پول پنج سال حجاج ميتوان ايران را به صادر کننده بنزين مبدل ساخت و ديگر براي واردات بنزين محتاج اعراب نبود....اما افسوس که با پول حجاج ايراني قمارخانه هاي فرانسه توسط شاهزادگان عربستان که انحصار بيزنس حج را در اختيار دارند آباد ميشود.....و تا رسيدن ايرانيان مسلمان به مرحله فکرکردن در بهينه هزينه کردن پول براي نزديکي به خدا راه بسيار درازي در پيش است

Abolfazl_r

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه حاج آقایی هست به نام حسین. به کنایه بهش میگن حاج حسین. ولی اگه جلوی خودش بگی خرخره ی آدمو میجوه. تا حالا مکه نرفته. سالی چند بار واسه افراد بی بضاعت عروسی میگیره، جهیزیه میده و ...

به نظرتون کی حاجیه؟
اونی که با هزار دوز و کلک و حق خوری و بالا کشیدن پول مردم سالی 2 دفعه میره مکه یا این حاج حسین ما؟

*Essi*

اخراجی موقت
او خانه همی جوید و ما صاحب خانه
هر در ، که زدم صاحب آن خانه تویی تو

هر جا که شدم پرتو کاشانه تویی تو
در کعبه و در دیر چه جانانه تویی تو

مقصود من از کعبه و بت خانه تویی تو
مقصود تویی ، کعبه و بت خانه بهانه

(شیخ بهایی)

jujushow

عضو جدید
خوب نمیفهمند دیگه

من اصلا به سفر زیارتی خارج از کشور اعتقادی ندارم ... اگه تمام عمرم خوبی باشه و فقط به خاطر مکه نرفتن بخوام برم جهنم ، همون بهتر که برم جهنم ! :surprised::eek:

ملت کنونی ایران رو هم نمیشه از اعتقادات اشتباهشون برگردوند باید صبر کرد تا نسلهای جدیدتر بیان !;)

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یه حاج آقایی هست به نام حسین. به کنایه بهش میگن حاج حسین. ولی اگه جلوی خودش بگی خرخره ی آدمو میجوه. تا حالا مکه نرفته. سالی چند بار واسه افراد بی بضاعت عروسی میگیره، جهیزیه میده و ...

به نظرتون کی حاجیه؟
اونی که با هزار دوز و کلک و حق خوری و بالا کشیدن پول مردم سالی 2 دفعه میره مکه یا این حاج حسین ما؟
بلاخره هرکسی که توانایی مالی داشته باشه، برای 1 بار حج بر او واجب میشه، و باید بره، دیگه داغ تر از کاسه آش که نباید شد...

من هم با چند بار حج ررفتن مخالفم وقتی انسان میتونه در کشور خودش به چندتا بی بضاعت کمک کنه ولی اینکه کسی حج نره که حالا مثلاً پول نره تو جیب عربستان اصلاً توجیه خوبی در مقابل حکم خدا نیست...

gagas

عضو جدید
:eek::eek::eek:
اگه این آمار درست باشه که واقعا یه فکری باید به حاله زوار ایرانی بکنیم
حج اگه از روی خلوص قلب باشه عملی بسیار پسندیده در درگاهه الهیه
ولی من با این کار ایرانیا که این همه پول میریزن تو جیب عربا اصلا موافق نیستم:mad:
اگه این تو ایران این رسم که هر کس به حج میره وقتی بر میگرده ، حتما باید به عنوان سوغات چیزی آورده باشه(که رسم خیلی بدی هم هست) از بین بره ، واقعا خیلی خوب میشه!!!:gol:

tatu_lover1366

عضو جدید
بلاخره هرکسی که توانایی مالی داشته باشه، برای 1 بار حج بر او واجب میشه، و باید بره، دیگه داغ تر از کاسه آش که نباید شد...

من هم با چند بار حج ررفتن مخالفم وقتی انسان میتونه در کشور خودش به چندتا بی بضاعت کمک کنه ولی اینکه کسی حج نره که حالا مثلاً پول نره تو جیب عربستان اصلاً توجیه خوبی در مقابل حکم خدا نیست...

حجی که میگی یک بار , قبول دارم مصطفی جان
اما علاوه بر رفتن به حج میدونی که دوبرابر پول حج این ملت , پول جنس های بنجل چینی رو با دو برابر قیمت خریدنه
از عربها می خرن و میارن تو کشور خودمون که بهترش از همون جنس چینی با کیفیت بهتر پیدا میشه
اینا تبعات جبران نا پذیر و پنهانشه که خیلی بیشتر از خود چند بار حج رفتن صدمه به پیکر اقتصاد این جامعه میزنه
اینا درده برادر من

آخرین ویرایش:

ssara2025

عضو جدید
کاربر ممتاز
عمو کوچیکه من قبل از اینکه بره مکه گفت : بچه ها من واسه هیچکدمتون سوغاتی نمیارم ولی برای همتون نماز می خونم .
و واقعاً هیچی نخرید برای اینکه پولشو تو جیب عربستانی ها نریزه .:gol::gol::gol:
تو کل عمرم این بهترین سوغاتیی بود که گرفتم .

mammad_1313

عضو جدید
کاربر ممتاز
عمو کوچیکه من قبل از اینکه بره مکه گفت : بچه ها من واسه هیچکدمتون سوغاتی نمیارم ولی برای همتون نماز می خونم .
و واقعاً هیچی نخرید برای اینکه پولشو تو جیب عربستانی ها نریزه .:gol::gol::gol:
تو کل عمرم این بهترین سوغاتیی بود که گرفتم .

احسنت، عمو کوچیکتو به جای من ببوس:w27:
چه بهتره هر کجا که می نشینیم، پای صحبت حج به وسط میاد ، آگاه سازی کنیم

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
حجی که میگی یک بار , قبول دارم مصطفی جان
اما علاوه بر رفتن به حج میدونی که دوبرابر پول حج این ملت , پول جنس های بنجل چینی رو با دو برابر قیمت خریدنه
از عربها می خرن و میارن تو کشور خودمون که بهترش از همون جنس چینی با کیفیت بهتر پیدا میشه
اینا تبعات جبران نا پذیر و پنهانشه که خیلی بیشتر از خود چند بار حج رفتن صدمه به پیکر اقتصاد این جامعه میزنه
اینا درده برادر من
در این مورد نظر من به نظر شما نزدیکتر است:gol:;)

royalblue

عضو جدید
به نظر من اگه ادم فقط واسه این بره حج که زیارت کنه و روح خودشو یه صفا و صیقل بده خیلی خوبه ولی اگه بخواد بره اونجا ندونه واسه کدوم فکو وفامیلش خرید خیلی از کفش رفته چون بعدا میفهمه که چیکار کرده
من تا قبل از اینکه برم مکه همین نظر داشتم که باید پولشو صرف یه کارهای عمرانی بکنه ولی واسه این که ادم به این نظرهاش معقد بمونه باید روحش به یه منبع خوبی ها وصل کنه
حالا چرا از سفرهای خارجه ی دیگه امار نمیگیرن و نمیکن که چی ها میشه با پول اونها کرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟