توصل یا شرک ؟

mokhlesdin

عضو جدید
هرگز عقل خود رادر حالتdisibleقرار ندهید

هرگز عقل خود رادر حالتdisibleقرار ندهید

بسم الله الرحمن الرحیم
شعار وشعور من اینست!
قرآن +عقل دو شرط لازم وکافی برای به کمال رسیدن وخوشبختی در در جهان است .وهیچ نیازی به هیچ منبع دیگری نیست.
خلق را تقلیدشان بر باد داد***************** ای دوصد لعنت بر این تقلید باد
خوشحال می شوم ؛که اعتقادم را که پس از سالها زحمت و format کلی حافظه ام،بدست آورده ام. نقد فرمایید.
درود الله جل جلاله بر شما باد.

kia112

عضو جدید
راستی یه سوال هم واسه من پیش اومده چندروزپیش بایکی ازدوستان بحث میکردیم اونم به من گفت میتونی یه آیه ازقرآن برام بیاری که توش اسم یکی ازامامان باشه وقتی ائمه اینهمه مهمندپس چراحتی یک آیه درمورداوناتوقرآن نیست..یاحتی چرااصلااسم امام علی توقران نیست؟؟؟؟؟؟

tak boy

عضو جدید
شرمنده منکه بلدنیستم وندیدم-فقط آیه تطهیره که اونم البته اسمی ازامامهاتوش نیست؟؟؟؟؟؟
راستی مگه امامت ازاصول دین نیست پس چرا اصل دین توقرآن نیست ولی همه چیزازقبیل نفقه طلاق سهم ارث وووو....همه وهمه توقرآن هستش؟؟؟؟واقعاچرا؟؟؟؟؟؟؟؟پسرمن فکرم مشغول شد

• Like
واکنش ها: sh85

ققنوس ایران

عضو جدید
با سلام به همه دوستان
راستش یه سوال برام پیش اومده خواستم از همه اونایی که دعوی مسلمانی و شیعه با اطلاع را به دوش می کشن بپرسم
البته امیدوارم که بنده را متهم به وهابی یا هر چیزی نکنید خود قرآن هم گفته دین تحقیق هست نه تحمیل پس لطفا با اطلاعاش جواب بدین متعصب هاشم برن واسه خودشون سینه بزنن نمی خواد جواب بدن
توی قرآن همه جاش( تا اونجایی که خوندم غیر اینه با آیه بگین !) گفته در آخرت ضمانت هیچ کس قبول نیست !
و هر کس مسئول اعمال خویش است
2) گفته فقط از خودم بخواین هیچ کس از من نزدیکتر به شما نیست و هیچ کس جز من برآورنده خواسته ها نیست !
3) از طرفی هم همه می دونن که احادیث جعلی زیاده ( البه خیلی روی این مورد کاری ندارم )
سوال
با توچه یه حرفهایی که داخل قرآن گفته و می گن که حرف خداست
1) پس چرا ما مسلمون های شیعه دو آتیشی تحت عنوان توصل هر چی می خوایم یا می گیم یا علی ، یا حسین و....
این دقیقا شرک نیست ؟
2 ) می گیم در اون دنیا ائمه شفاعتمون کنن این بی اعتنایی به حرف خدا نیست ؟
3) می گیم رومون نمی شه به خدا بگیم این خلاف قال الله عز و جل: و نحن اقرب الیه من حبل الورید نیست ؟

سلام دوست عزیز
1 . پرسیدن عیب نیست ندانستن عیب است
2 . اگه درخواست از هر موجودی به معنای ندیده گرفتن قدرت خدا باشه و مستقیما شخص رو مورد تقاضا قرار بده شرکه چون کسی رو شریک قدرت خدا قرار داده و به جای خدا از او خواسته اما فلسفه توسل اینه که تو از کسانی که ازلحاظ ایمان و تقوا از ما بالاترن درخواست میکنی شفاعتت رو پیش خدا بکنن یعنی در واقع انها به واسطه جایگاهی که نزد خدا دارند واسطه ما و خدا قرار میگیرند و قطعا این به معنای رد (و نحن اقرب الیک منحبل الورید) نیست

آخرین ویرایش:

mokhlesdin

عضو جدید
اى كسانى كه ايمان آورده‏ايد ، دشمن من و دشمن خودتان را به دوستى برمگيريد [ به طورى ] كه با آنها اظهار دوستى كنيد ، و حال آنكه قطعاً به آن حقيقت كه براى شما آمده كافرند [ و ] پيامبر [ خدا ] و شما را [ از مكّه ] بيرون مى‏كنند كه [ چرا ] به خدا ، پروردگارتان ايمان آورده‏ايد ، اگر براى جهاد در راه من و طلب خشنودى من بيرون آمده‏ايد . [ شما ] پنهانى با آنان رابطه دوستى برقرار مى‏كنيد در حالى كه من به آنچه پنهان داشتيد و آنچه آشكار نموديد داناترم . و هر كس از شما چنين كند ، قطعاً از راه درست منحرف گرديده است .
﴿الممتحنة، 1﴾
يَا أَيُّهَا النَّبِيُّ لِمَ تُحَرِّمُ مَا أَحَلَّ اللَّهُ لَکَ تَبْتَغِي مَرْضَاةَ أَزْوَاجِکَ وَ اللَّهُ غَفُورٌ رَحِيمٌ‌ (1)
اى پيامبر ، چرا براى خشنودى همسرانت ، آنچه را خدا براى تو حلال گردانيده حرام مى‏كنى ؟ خدا [ ست كه ] آمرزنده مهربان است .
﴿التحريم‏، 1﴾
من الله توفیق

با سلام به همه دوستان
راستش یه سوال برام پیش اومده خواستم از همه اونایی که دعوی مسلمانی و شیعه با اطلاع را به دوش می کشن بپرسم
البته امیدوارم که بنده را متهم به وهابی یا هر چیزی نکنید خود قرآن هم گفته دین تحقیق هست نه تحمیل پس لطفا با اطلاعاش جواب بدین متعصب هاشم برن واسه خودشون سینه بزنن نمی خواد جواب بدن
توی قرآن همه جاش( تا اونجایی که خوندم غیر اینه با آیه بگین !) گفته در آخرت ضمانت هیچ کس قبول نیست !
و هر کس مسئول اعمال خویش است
2) گفته فقط از خودم بخواین هیچ کس از من نزدیکتر به شما نیست و هیچ کس جز من برآورنده خواسته ها نیست !
3) از طرفی هم همه می دونن که احادیث جعلی زیاده ( البه خیلی روی این مورد کاری ندارم )
سوال
1) پس چرا ما مسلمون های شیعه دو آتیشی تحت عنوان توصل هر چی می خوایم یا می گیم یا علی ، یا حسین و....
این دقیقا شرک نیست ؟
3) می گیم رومون نمی شه به خدا بگیم این خلاف قال الله عز و جل: و نحن اقرب الیه من حبل الورید نیست ؟

ُ

سلام دوست من
خوشحالم که این سوال براتون پیش اومده
در قران داریمکه من ذلذی یشفع عنده الا باذنه یعنی چه کسی میتونه در قیامت شفاعت کنه مگر به اذن و اجازه خداوند ***پس در قیامت بحث شفاعت وجود داره اما با اجازه خدا شیعه دقیقا به این معتقد هست که شفاعت با اذن خدا و جود داره اگر شیعه ای را پیدا کردی که گفت مثلا امام رضا (ع) بدون اذن خدا شفاعت میکنه و خودش یه قدرت جداداره این فرد مشرکه

خداوند متعال می فرماید ادعونی استجب لکم مرا بخوانید تا احابت کنم شما را منظور شما این ایه شریف هست اما نکته ای که باید توجه بشه اینه که شیعیان اگر به اهل بیت توسل میکنند چونکه اهل بیت را جدای از خدا نمیدونن و این بزرگان را به واسطه مقام و قربی که در درگاه خدا دارند شفیع قرار میدهند مثل شما به احترام خدا خانه خدا را زیارت میکنید و میبوسید در صورتی که خانه خدا و حجرالاسود تکه سنکی است بی ارزش اما به واسطه جایگاهی که دارد مورد قرب و ارزش است و مسلمانها حجر را استلام میکنند و میوبسند یا وقتی قرانیکه را می بوسید شما در واقع به قران احترام گذاشتید نه به پوست حیوانی که بر ان بوسه زده اید (دقت کنید)

سوال
این دقیقا شرک نیست ؟
توسل چیزی نیست که شیعه از خودش در اورده باشد نشانه های توسل در قران هم وجود دارد مثلا برادران یوسف نزد پدر امدند و گفتند یا ابانا استغفر لنا ای پدر برای ما نزد خدا طلب استغفار کن پدر انها یعنی حضرت یعقوب به آنها نگفت بروید به خود خدا بگوئید چرا به من میگوئید و من را شفیع قرار میدهید اماحضرت یعقوب به انها گفت سوف استغفر لکم بعدا برای شما طلب استغفار میکنم پس دز قران هم نشانه هایی از توسل وجود داره
نه دوست من این بی اعتنایی به حرف خدا نیست اتفاقا توجه به حرف خداست
در قیامت شهدا قدرت شفاعت دارند حال اهل بیت که قدرتی مافوق شهدا و علما دارند قطعا قدرت شفاعت در درگاه خدا را دارند

بالا